Zespół Szkół Akademickich ma swojego Bohatera i Sztandar

24-11-2016

W dniu 23 listopada 2016 r. społeczność Zespołu Szkół Akademickich przy Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku przeżywała niecodzienne wydarzenie. Po kilku latach obecności na mapie edukacyjnej Włocławka, Szkoła, która od 2016 roku nosi imię Obrońców Wisły 1920 roku, otrzymała sztandar. Gościem honorowym uroczystości był Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, który w swoim wystąpieniu zadeklarował objęcie patronatem przez MON Zespołu Szkół Akademickich.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Bazylice Katedralnej i poświęceniem sztandaru Szkoły. Po przemarszu uczestników uroczystości z katedry do Collegium Novum KSW została odsłonięta tablica pamiątkowa oraz rozpoczęła się uroczystość nadana i wręczenia sztandaru. Zebrani goście wysłuchali m.in. krótkiego wykładu przedstawiciela Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej o wydarzeniach z 1920 roku, prezentacji artystycznych uczniów Zespołu Szkół Akademickich oraz koncertu Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.
W uroczystości udział wzięły m.in. władze państwowe, samorządowe, przedstawiciele instytucji i organizacji oraz społeczność akademicka Kujawskiej Szkoły Wyższej i Zespołu Szkół Akademickich.
Włocławskie Towarzystwo Naukowe reprezentował jego wiceprezes PIOTR BIELICKI oraz liczne grono członków naszego Towarzystwa.