VIII Festiwal Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości

14-11-2017

Od 8 lat na Kujawach i Ziemi Dobrzyńskiej organizowany jest Festiwal Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości, który w swych zamierzeniach ma wzmacniać budowanie pozytywnych relacji między światem nauki a otoczeniem gospodarczym a także wspierać postawy otwartości intelektualnej, poznawczej i emocjonalnej na współczesność i przyszłość.

 

Festiwal jest wspólnym przedsięwzięciem środowiska naukowego, kulturalnego oraz gospodarczego Włocławka i regionu. Tegoroczna włocławska VIII edycja Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości odbędzie się w dniach 21 – 25 listopada. Rozpoczniemy Festiwal 21 listopada o godz.11.00 wykładem otwartym znanego polskiego psychologa, wydawcy i przedsiębiorcy Jacka Santorskiego pt. Otwarty umysł czy skąpstwo poznawcze? Jak żyć w świecie mitów, stereotypów, nietolerancji na różnorodność? Uroczysta inauguracja odbędzie się w Sali widowiskowej Teatru Impresaryjnego we Włocławku przy ul. Wojska Polskiego 13.

19 organizatorów przygotowało ponad 80 różnych propozycji – wykładów, warsztatów, prezentacji i konkursów z wielu dziedzin nauk: społecznych, humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych oraz technicznych.
Zapowiada się wiele ciekawych wydarzeń. Festiwal Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości adresowany jest do różnych grup wiekowych. Na wszystkie wydarzenia festiwalowe wstęp wolny.
Patronat honorowy nad Festiwale objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydent Miasta Włocławek, Prezydent Grudziądza i Burmistrz Miasta Rypin.
W gronie głównych organizatorów i pomysłodawców Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości jest Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku. Uczelnia organizuje też wyjazdowe edycje Festiwalu w Grudziądzu i w Rypinie.
Więcej na www.festiwal.wloclawek.pl  i na https://www.facebook.com/festiwalwloclawek/

 

mniswVIII Festiwal Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości – zadanie finansowane w ramach
umowy 951/P-DUN/2017 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.