Uroczysta inauguracja cyklu – Włocławskie Wykłady na nową epokę

20-06-2023

W dniu 16 marca br., w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku, odbyła się uroczysta inauguracja cyklu spotkań z młodzieżą włocławskich szkół pod nazwą „Wykłady na nową epokę”.

Uczestnicy spotkania wysłuchali trzech wykładów:

Najważniejsze wydarzenia w dziejach Włocławka ,
który przedstawił dr Władysław Kubiak, członek Włocławskiego Towarzystwa Naukowego, pracownik dydaktyczny Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku;

Wybitne postaci związane z Włocławkiem
zaprezentował prof. KSW dr hab. Stanisław Kunikowski, prezes Włocławskiego Towarzystwa Naukowego;

Miejsca szczególnie bliskie sercu włocławian
zaprezentował mgr Henryk Wasilewski, nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika we Włocławku, członek Włocławskiego Towarzystwa Naukowego.

Spotkanie odbyło się pod honorowym patronatem Prezydenta Włocławka dra Marka Wojtkowskiego. Prezydent Włocławka obecny na wykładach, witając uczestników, wskazał na potrzebę organizacji takich spotkań z młodzieżą i kreowanie szczególnej roli związanej z umiłowaniem swojej Małej Ojczyzny.

Organizatorem cyklu spotkań z młodzieżą włocławskich szkół ponadpodstawowych jest Włocławskie Towarzystwo Naukowe. Natomiast inicjatorem i osobą prowadzącą cykliczne spotkania jest Jakub Lewandowski, mieszkaniec Włocławka, student V roku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Kolejne spotkanie prezentujące tematy związane z historią Włocławka odbędzie się po wakacjach. Już dziś zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w Wykładach na nową epokę.