Szanowni Państwo członkowie WTN!, Drodzy Internauci!

27-03-2020

Koronowirus w Polsce coraz bardziej się rozprzestrzenia. W tym trudnym czasie musimy pozostać solidarni. Dobrą informacją jest powrót do zdrowia pierwszego pacjenta chorego na COVID-19. Wśród bardzo wielu informacji jakie docierają do nas są bardzo usilne prośby byśmy zostali w domach. Dotyczy to każdego z nas. Proszę więc wszystkich członków i sympatyków Włocławskiego Towarzystwa Naukowego: Szanujmy zalecenia jakie wszyscy dostajemy, bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych. Szczególnie o taką rozwagę proszę nauczycieli akademickich i kadrę administracyjną oraz studentów i słuchaczy naszej uczelni – Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku, a także całą społeczność Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku.

Zamknięcie, w odpowiednim czasie, Uczelni oraz Szkoły przez Rektora, założyciel – WTN traktuje jako wyraz odpowiedzialności za Wasze i Nasze bezpieczeństwo oraz zdrowie. Z tej też racji zmuszeni byliśmy odwołać kilka przedsięwzięć  o charakterze naukowym, przekładając ich odbycie na inne terminy.
Także w związku z sytuacją występowania koronawirusa, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, działalność Biura WTN i Biblioteki Naukowej Towarzystwa została ograniczona do kontaktu telefonicznego lub elektronicznego.
Proszę także o to byśmy nie gromadzili się w miejscach, jeśli nie jest to konieczne, bo bezpieczeństwo jest najważniejsze. Wykorzystajcie najbliższy czas w domach najlepiej  i najbezpieczniej jak potraficie.

Drodzy Państwo!

Bez względu na to, gdzie jesteście – w Polsce lub na świecie – bądźcie odpowiedzialni. Pamiętajcie, że Wasze działania mogą wpływać na innych. Nie lekceważcie tego wirusa. Nasze rozważne działania spowodują ogromną zmianę w naszej świadomości i zapewne uratują życie tysiącom ludzi.

Z wyrazami uszanowania
Prezes WTN
dr Zdzisław Jan Zasada

For. pixabay.com