100 lat Polskiego Związku Łowieckiego oraz Towarzystwa Łowieckiego w Kowalu

28-09-2023

W dniu 23 i 24 września 2023 r. w Kowalu odbyły się uroczystości związane ze 100-leciem Towarzystwa Łowieckiego w Kowalu w ramach obchodów 100-lecia Polskiego Związku Łowieckiego.

Podczas pierwszego i drugiego dnia miały także miejsce przesłuchania konkursowe w ramach II Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej zorganizowane przez Zespół Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku, którego założycielem i organem prowadzącym jest Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku.

Uroczystości jubileuszowe poprzedzone zostały Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Urszuli w Kowalu koncelebrowanej przez Biskupa Włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego.

W uroczystościach jubileuszowych uczestniczył Prezes Włocławskiego Towarzystwa Naukowego prof. dr hab. Stanisław Kunikowski, który jako członek Komitetu Honorowego obchodów został odznaczony Medalem Okolicznościowym otrzymanym od Zarządu Koła Łowieckiego Nr 7 „BÓBR” z okazji 100-lecia Towarzystwa Łowieckiego w Kowalu.

Na uroczystość przybyło wielu mieszkańców Kowala i zaproszonych gości, którzy mogli wziąć udział m.in. w warsztatach z kuchni myśliwskiej. Wśród wielu atrakcji na uwagę zasługiwał koncert galowy laureatów II Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej oraz koncert sygnalistów myśliwskich.