Aktualności

Nominacja członków Włocławskiego Towarzystwa Naukowego na stanowisko profesora nadzwyczajnego Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku.

12-04-2024

Informujemy, że Senat Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku na posiedzeniu w dniu 30 stycznia 2024 r. pozytywnie zaopiniował kandydatury dra Zdzisława Zasady – Honorowego Prezesa Włocławskiego Towarzystwa Naukowego i dr Urszuli Kempińskiej – członka Włocławskiego Towarzystwa Naukowego na stanowisko profesora nadzwyczajnego Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku.

Zapraszamy do publikacji tekstów w kolejnym tomie czasopisma naukowego „Zapiski Kujawsko-Dobrzyńskie”.

03-04-2024

W tym roku planujemy wydanie kolejnego tomu 37, którego tematem przewodnim będzie Architektura miejsc oraz przestrzeni Kujaw i ziemi dobrzyńskiej.

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

22-03-2024

W związku z okresem świątecznym uprzejmie informujemy, że siedziba Włocławskiego Towarzystwa Naukowego będzie zamknięta w dniach od 28 marca br. (czwartek) do 02 kwietnia br. (wtorek). Za utrudnienie przepraszamy.

Konferencja naukowa „Solankowa Dolina i odkrycie prozdrowotnych wód Pomorza i Kujaw”

20-03-2024

W dniach 17 – 19 marca br. w Ciechocinku odbyła się ogólnopolska konferencja związana m.in. z obchodami 200-lecia budowy tężni w Ciechocinku, pn. „Solankowa Dolina i odkrycie prozdrowotnych wód Pomorza i Kujaw”.

Włocławskie Towarzystwo Naukowe zaprasza do wzięcia udziału w konkursie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego im. Profesora Stanisława Salmonowicza

14-03-2024

Zapraszamy Państwa – członków Włocławskiego Towarzystwa Naukowego do  wzięcia udziału w drugiej edycji Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego im. Profesora Stanisława Salmonowicza.

Dr Katarzyna Wieniecka nowym Rektorem Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku

11-03-2024

W związku ze złożoną rezygnacją, z przyczyn osobistych, prof. dr. hab. Jerzego Garbacza z funkcji rektora Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku, Zarząd Włocławskiego Towarzystwa Naukowego jako założyciel i organ prowadzący Szkołę, po zasięgnięciu pozytywnej opinii senatu Uczelni, z dniem 7 marca br. powołał na stanowisko rektora Panią dr Katarzynę Wieniecką, na okres dokończenia kadencji władz uczelni tj. do […]

Spotkanie władz Włocławskiego Towarzystwa Naukowego z Posłem na Sejm RP Marcinem Skonieczką

08-03-2024

W siedzibie Włocławskiego Towarzystwa Naukowego odbyło się spotkanie, podczas którego prezes WTN prof. ucz. dr hab. Stanisław Kunikowski gościł posła Marcina Skonieczkę.

Promocja X tomu Włocławskiego Słownika Biograficznego

06-03-2024

W dniu 29 lutego br. w siedzibie Włocławskiego Towarzystwa Naukowego odbyła się promocja kolejnego, X tomu Włocławskiego Słownika Biograficznego.

Biblioteka Włocławskiego Towarzystwa Naukowego

06-03-2024

W dniu dzisiejszym, tj. 6 marca 2024 r. Biblioteka Naukowa WTN będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Konferencja Ukraińsko-Polskie Dialogi Naukowe” w dniach 11–15 czerwca 2024 r.

04-03-2024

Zapraszamy członków Włocławskiego Towarzystwa Naukowego do udziału w konferencji pt. „Ukraińsko-Polskie Dialogi Naukowe”, organizowanej przez Chmielecki Uniwersytet Narodowy, w dniach 11 – 15 czerwca 2024 r., w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.